לבה ואפר לא יכולים לעצור את העזרה של היועצים הרוחניים המתנדבים

יועצים רוחניים מתנדבים של Scientology הגיעו למקום כדי לספק עזרה רוחנית וגופנית כאשר הר הגעש פואגו בגואטמלה גבה את חייהם של 110 אנשים.

Volcán de Fuego (הר געש של אש) בגואטמלה הוא אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר במרכז אמריקה, אבל ההתפרצות שלו ב-2 ביוני 2018 היתה ההתפרצות הקטלנית ביותר שלו והרגה לפחות 110 אנשים, שרובם חיו בכפרים במורדות הר הגעש. הלבה לא היתה הגורם הקטלני, אלא שטף של “זרם פירוקלסטי”, מאסה של חלקיקי אפר ולבה שאי אפשר לברוח מהם, שהגיעו למהירות של 700 קמ”ש, וחרכו את כל מה שבדרכם. זרם דומה הרס את העיר הרומית פומפיי.

בנוסף לשתי התפרצויות נוספות שבאו לאחר מכן, לבה חמה שעדיין חסמה את הדרכים הפכה את המאמצים של עובדי ההצלה לקשים אפילו יותר. עם יותר מ-3,500 איש שעכשיו פונו, הוקמו מקלטים בזמן שהמשפחות חיפשו אחרי נעדרים ומתים. בתוך יממה מההתפרצות הראשונה, היועצים הרוחניים המתנדבים של גואטמלה הגיעו למקום, ומהר מאוד הצטרפה אליהם קבוצה של VMs ממקסיקו וקוסטה ריקה, וגם הלוס טופוס (החפרפרות) – מומחים למבצעי חילוץ מהסוג הזה.

תחילה ה-VMs סיפקו צרכים בסיסיים, ממוצרי היגיינה לאנשים שאיבדו את בתיהם, ועד למגפיים חדשים לכבאים שהמגפיים שלהם היו כל-כך מכוסים בשכבת אפר ובוץ שאי אפשר היה להשתמש בהם. הם נתנו סיועים של Scientology כדי להקל על המצוקה הנפשית. לאחר מכן, כדי להבטיח שהאוכלוסייה המקומית תהיה מוכנה טוב יותר למקרה חירום מהסוג הזה בעתיד, צוות ה-VMs העביר סמינרים של הכשרה על 19 הפרקים מ-‘ספר-העזר של סיינטולוגיה’. הם הכשירו את ראש העיר סן חואן אלוטננגו ואת הצוות האישי שלו בקורס ‘יסודות ההתארגנות’. אחרי הקורס, צוות העירייה בנה לוח התארגנות חדש, והוסיף לו מדור למניעת אסונות ולטיפול בהם.

ראש העיר הכיר תודה על עבודתם של ה-VMs: “הגעתם בתחילת האסון”, הוא אמר, “עכשיו הכשרתם אותנו בלוח ההתארגנות, וזאת היתה פעולת מפתח מבחינתנו כי היינו בבלבול. בעזרת השימוש בלוח ההתארגנות אנחנו יכולים להשיג יותר כי עכשיו אנחנו יודעים מה לעשות ומי עושה מה”.

ה-VMs גם איחדו כוחות עם הצבא כדי לבנות בתים זמניים לאנשים במקלטים. הם העבירו הכשרה לסטודנטים באוניברסיטה, לתלמידי סיעוד ולצופים שעזרו במאמצי הסיוע.

תוך חודשיים אחרי ההתפרצות הראשונה, ה-VMs עזרו ישירות ליותר מ-13,400 איש והכשירו 639 בטכנולוגיה לעזור לעצמם ולאחרים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

צור איתנו קשר עכשיו!