מי אנחנו

'יועצים מתנדבים של סיינטולוגיה'

יועצים מתנדבים של סיינטולוגיה

באמצע שנות השבעים מייסד סיינטולוגיה, ל.רון האברד, הבחין בקיומה של התדרדרות מוסרית בחברה ואיתה עליה ברמת הפשיעה, בצריכת הסמים ובפגעים חברתיים אחרים.

ל. רון האברד חיפש דרך להשיב את הערכים והאתיקה לחברה, תוך שימוש בפתרונות המבוססים על הבנה ולא על כח או משטרה. כשחשב על הפתרון להתדרדרות החברה הוא כתב: “אם אדם אינו חפץ בפשע, באכזריות, באי-צדק ובאלימות של חברה זאת, הוא יכול לעשות משהו בנוגע לכך. הוא יכול להפוך ליועץ רוחני מתנדב ולעזור להקנות לה תרבות, להביא לה מצפון וחסד ואהבה וחופש מסבלותיה, בהחדירו לתוכה אמון, הגינות, יושר וסובלנות”.

וכך הוקמה תוכנית “היועץ הרוחני המתנדב”, במסגרתה האברד סיפק את הכלים להשגת יעדים אלה והפך אותם לזמינים לשימוש בקנה מידה עולמי. 

היועצים הרוחניים המתנדבים כיום מהווים תנועה כלל עולמית הפתוחה לכל אדם שמעוניין לעזור לאחרים.

כששואלים אנשים מתי החיים שלהם נראו להם מלאי סיפוק, רבים מהם יענו שהיה זה כאשר הצליחו לעזור למישהו בשעת צורך אמיתית, בין אם היה זה חבר, בן משפחה או אפילו זר מוחלט.

התכנית עונה על השאלה של כיצד ניתן לעזור ומעניקה מגוון רחב של מיומנויות מעשיות אשר מבוססות על הבנה אמיתית של טבעו הרוחני של האדם והגורמים המשפיעים על הישרדותו. כך, היועץ הרוחני המתנדב יכול לעזור לאחר ולהקל על כאב וצער, בלבול, קונפליקטים, מצב רוח רע ואפילו כישלון.

ומעבר לכך, תנועת היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה מגיעה לעזרה גם במצבים של אסונות-טבע, כמו צונאמי, רעידות אדמה, הוריקנים, שריפות, מגיפות, וכן אסונות-אדם כמו מלחמות ומתקפות טרור.


היועצים מגיעים למקום האירוע, לא משנה היכן הוא נמצא בכדור הארץ, במהירות מקימים את האוהל הצהוב המוכר והאהוב וישר מתחילים לסייע עם הכלים הייחודיים שלהם שקיבלו בהכשרתם.