קורס חינם און-ליין

תשובות לסמים

כשמדברים על שימוש בסמים קשים בחברה, קיימת הסכמה כללית על כך שמדובר במעשה מזיק והרסני לאדם שצורך אותם. זה ברור מאליו שסוחרי הסמים שמוכרים אותם לילדים בבתי ספר בארצות הברית הם פושעים. שחסרי דיור שמסתובבים ברחובות העיר עם מבט מזוגג בעיניים כי בדיוק לקחו מנה צריכים להיות מטופלים על ידי הרשויות.

ההרס החברתי שנובע מסמים קשים מגיע באותה מידה גם משאר סוגי הסמים שקיימים. בין אם אלה סמים שנחשבים קלים, תרופות וסמים פסיכיאטרים למיניהם, משככי כאבים, תרופות הרגעה או “נוגדי דיכאון”. הסמים נוראיים באותה המידה והורסים חיים.

ל. רון האברד עסק במחקר מעמיק בכדי למצוא דרך לשחרר אדם מהמחסומים שכולאים אותו כישות רוחנית. במהלך המחקר שלו הוא בחן את אותם אנשים אשר סובלים מהתמכרויות ותלות בסמים. הוא גילה כי סמים מכל סוג שהוא יוצרים את אותם המחסומים באדם, מחסומים אשר צריך להסיר על מנת ליצור אדם מאושר.

מסיבה זו רון האברד פיתח את התוכנית הראשונה לגמילה מסמים, וזו בהחלט תוכנית מוצלחת ומעשית עד היום. זוהי פשוט טכנולוגיה שפועלת. היא מושתתת על ידע שניתן לאדם כדי שיאתר מדוע הוא בכלל התחיל להשתמש בסמים מלכתחילה, טיפול מלא בנזק הנפשי והמנטלי שהסמים יצרו וניקוי הגוף ממשקעי הסמים שנשארו גם שנים לאחר שהאדם הפסיק לצרוך אותם. בנוסף, התוכנית כוללת כלים הניתנים לאדם אשר מאפשרים לו להישאר נקי מסמים לעד. חד משמעית, זוהי התוכנית היסודית והמועילה ביותר בעולם.

כיום, כפי שניתן לראות אצל מאות אלפי אנשים שכבר עברו בעצמם את התוכנית ונשארו נקיים ועם מחשבה צלולה, ישנה בנמצא שיטה שבאמת יכולה לשחרר את המכורים לסמים ולאלכוהול, לנקות אותם מהמשקעים של החומרים שלקחו ולהפוך אותם שוב לאנשים חיוניים בחברה.

בקורס זה תוכל ללמוד מהי התוכנית הזאת, על אילו עקרונות היא בנויה, מדוע סמים הם דבר הרסני ומה אפשר לעשות בקשר לזה?