סיינטולוגים ישראלים מספקים עזרה בעת המשבר

 

מתנדבים של המרכז לסיינטולוגיה ישראל מספקים עזרה לקהילות מוחלשות ותושבים במצוקה בעקבות ההגבלות למניעת הפצת וירוס הקורונה.

בחודש וחצי האחרונים, מאז שמדינת ישראל הכריזה על ההנחיות למניעת הפצת וירוס הקורונה, צוות המתנדבים של המרכז לסיינטולוגיה ישראל עובד ללא הפסק לספק עזרה דחופה לתושבים שנמצאים במצוקה.

מתנדבים מהצוות הצטרפו לקבוצות וואטסאפ מקומיות כדי לגלות איזה עזרה דרושה מהם. בנוסף, הם יצרו קשר עם עמותות וארגוני צדקה, עם המשטרה ועם מתנ״סים מקומיים, וכאשר הבקשות החלו לזרום פנימה, החלו לפעול כדי לספק את הדרוש.

דוגמה אחת היתה אותו הבוקר בו 20 מתנדבים הגיעו לארגון צדקה שמספק מזון למשפחות במצוקה בקהילה החרדית ונזקקים נוספים. עם כניסתו לתוקף של האיסור על התקהלות, לא הייתה למרכז החלוקה דרך להעביר את המזון לנזקקים, שבימים רגילים היו מגיעים לאסוף את המזון בעצמם. כמות הבקשות היתה כה גדולה שהארגון לא הצליח להתמודד עם עומס העבודה. המתנדבים של המרכז לסיינטולוגיה הגיעו עם רכבים ודאגו לפזר את האוכל ישירות אל בתי הנזקקיםעד סף דלתם. רק באותו היום המתנדבים עזרו לחלק מזון ל-200 משפחות. בנוסף, מתנדבים השתלבו במערך המשרדי של הארגון, ענו לטלפונים, הרכיבו רשימות, עדכנו נתונים במחשבים וסיפקו עזרה בכל מה שהיה דרוש. לאחר שהסדר חזר על כנו אמרה מנהלת הארגון כי כשהתעוררה באותו הבוקר לא היה לה כל מושג איך תצליח לעבור את היום ונותר לה רק לפנות בלב לעזרה מאלוהים, ובתגובה, היא הרגישה, הוא שלח לה את ״המלאכים בצהוב״.

עמותה נוספת שמספקת מנות למשפחות במצוקה סבלה מעומס אדיר בשני מוקדי החלוקה שלה. המתנדבים לקחו על עצמם את עבודת האריזה של מסיכות וכפפות סטריליות למערך המטפלים בתושבים ותיקים של העמותה, ענו לטלפונים, טיפלו בניירת ויצרו קשר עם 250 מטפלים של אזרחים ותיקים עריריים כדי לוודא שיש להם את כל הדרוש להם.

ממתנ״ס שנמצא במרחק של 10 דקות הליכה מהמרכז לסיינטולוגיה ביפו יצאה קריאה דחופה למתנדבים כדי לחלק מנות מזון לקשישים שגרים באיזור. ביום הראשון שבעה מתנדבים חילקו מנות ל-25 משפחות. בימים ובשבועות לאחר מכן החלוקה היומית התרחבה יותר ויותר וכיום צוות המתנדבים אחראי לחלק מנות ל-48 משפחותחמש שעות ביום, כל יום.

באחד הימים הגיעה בקשה לפרויקט מיוחד: האם ניתן לארגן חלוקה של צעצועים, משחקים וספרים לילדים של 35 אסירים? המתנדבים יצרו קשר ואספו תרומות של הפריטים מסיינטולוגים מקומיים ויצאו לחלוקה, ודאגו לצלם ולשלוח למשרד תמונות של הילדים כאשר הם מקבלים את התרומות בשביל שהוריהם יוכלו לראות שהם בסדר. הפעילות המשיכה וגדלה כדי לכלול נערות במצוקה ואסירות לשעבר, והגיעה לשיאה בכך שהמתנדבים אספו מאות פריטי ביגוד וטואלטיקה וארגנו אותם באוהל הצהוב המפורסם של צוות המתנדבים של המרכז לסיינטולוגיה אשר נפתח צמוד לבניין, כך שמשפחות יוכלו לבקר במקום ולקחת את הדרוש להן.

במקביל, צוות מתנדבים נוסף עובד מתחילת המשבר עם ארגון שמספק עזרה ותמיכה למבקשי מקלט מאריתריאה הגרים בדרום תלאביב. הם עוזרים להעביר כמויות גדולות של מזון למרכז האריזה של הארגון ולחלק את המנות למשפחות.

והרשימה ממשיכהקישור בין תושבי יפו שמתנדבים לבשל ארוחות עבור משפחות במצוקה לצוותים עם רכבים לחלק את המנות, הסעת מנות לקשישים ניצולי שואה שאינם יכולים לצאת מהבית, טלפונים למאות תושבים כדי לוודא שיש להם את כל הדרוש להם ואפילו פרויקט אינטנסיבי במיוחד של חלוקת 300 חבילות מזון ביום אחדעבודה מאומצת של 10 שעות ברציפות עלידי 77 מתנדביםעבור מחלקת הרווחה של עיריית תלאביב.

הפעילות השוטפת, שכוללת 123 סיינטולוגים מתנדבים ו-88 תושבים מתלאביב והסביבה שחברו אליהם לאורך השבועות האחרונים, הגיעה עד כה ל-2764 משפחות ואינדיבידואלים ב-637 פרויקטים שונים ומתרחבת מיום ליום כדי לענות על כל צורך אפשרי.

המתנדבים דואגים להבהיר את החשיבות של פעולות מניעה והיגינה עם כל קבוצה או אדם שהם יוצרים איתו קשר, מספקים חוברות הסברה עם הנחיות למניעה יעילה של הפצת המחלה ומפנים תושבים לדף האינטרנט ״איך להישאר בריאמרכז המשאבים למניעה״ שהוקם על גבי אתר האינטרנט העולמי של סיינטולוגיה. מרכז המשאבים זמין אוןליין ב-19 שפות ובכללן עברית, ומספק מידע בנושא מניעה ושמירה על בריאות בימי קורונה.

לאור ההורדה ההדרגתית בהגבלות, וכדי למנוע התדרדרות מחודשת של המצב ואובדן של ההתקדמות שהושגה עד כה בחודשיים האחרונים, חשוב יותר מתמיד להבין כיצד וירוסים וחיידקים מתפשטים וכיצד לשמור על עצמך ועל משפחתך בריאים. חוברות המידע וסרטוני הוידאו הפשוטים הזמינים במרכז המשאבים האינטרנטי מסבירים באופן ברור וקל להבנה את הפעולות שכל אחד צריך לנקוט בהן כדי לשמור על בריאותם שלהם ושל הסובבים אותם.

עם המוטו של ״קורטוב של מניעה שווה לטונה של מרפא״ האתר מספק מידע על כיצד לשטוף ידיים בצורה הולמת, השימוש הנכון במסיכות וכפפות, טיפים על ריחוק חברתי, כיצד לנקות ולחטא את הבית ומה לעשות אם מתגלים סימפטומים או אתה נעשה חולה.

לאתר מרכז המשאבים למניעה: https://www.scientology.org.il/staywell/

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

צור איתנו קשר עכשיו!